جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
|
|
نمای طرح سنگ و چوب با سیمان | زیبا+کم هزینه

دسته بندی مقالات

برچسب ها

نمای طرح سنگ و چوب با سیمان

نمای طرح سنگ و چوب با سیمان | زیبا+کم هزینه

|

خداوند زیباست و زیبایی را دوست دارد. این جمله معروفی است که همه‌ی ما تاکنون بارها شنیده‌ایم. بنابر ذات و تمایلات غریزی، انسان نیز زیبایی را دوست داشته و همواره در پی زیباسازی نمای داخل و بیرون منازل خود بوده است. به همین دلیل برای ساخت زیبای نمای ساختمان و حیاط زمان صرف می‌کند. نمای ساختمان یکی از مهم‌ترین بخش‌هایی است که تأثیر زیادی در زیبایی و جلوه کلی ساختمان دارد.

امروزه، انواع مختلفی از نماهای ساختمانی وجود دارد که هر کدام ویژگی‌ها و مزایای خاص خود را دارند. در این مطلب قصد داریم با نمای طرح سنگ و چوب با سیمان آشنا شویم. نمای طرح سنگ و چوب، از نماهای پرطرفدار است که در آن از ترکیب سیمان، ماسه و رنگ‌های مخصوص برای ایجاد طرح‌های سنگ و چوب استفاده می‌شود. مطمئنا شما این نما را ساختمان‌های اطراف مشاهده کرده‌اید. زیرا این نما به دلیل زیبایی، قیمت مناسب و استحکام بالا، از محبوبیت زیادی در بین مردم داشته و زیاد دیده می‌شود.

نمای زیبا و خاص طرح سنگ و چوب با سیمان، برای زیباسازی ساختمان‌های مختلفی کاربرد دارد.  این نما در ساختمان‌های مسکونی، تجاری و اداری، به عنوان نمای بیرونی و داخلی قابل اجرا است

 

شرکت بازرگانی پدیده ساز نوین به عنوان یک حامی و همراه با وجود چالش هایی موجود در جامعه، مانند تورم، نوسانات قیمت‌های دلار، عدم‌وجود سایت مناسب برای صنعت ساختمان سازی و….. جهت انجام پروژه‌های ساختمانی، در کنار شماست. تامین آهن آلات، مصالح ساختمانی، کاشی سرامیک، سنگ نما، سیمان در کرمان و…  را از پدیده ساز نوین درخواست کنید. 

 

کاربرد نمای طرح سنگ و چوب با سیمان

نمای سیمانی

در این بخش به معرفی کاربردهای جالب نمای طرح سنگ و چوب با سیمان میرسیم. حتما تا کنون متوجه شده‌اید که نمای طرح سنگ و چوب با سیمان، یک نما با کاربردهای گسترده است. این نما می‌تواند به صورت داخلی یا بیرونی در انواع ساختمان‌ها، از جمله ساختمان‌های مسکونی، تجاری و اداری، مورد استفاده قرار گیرد.

از کاربردهای نمای طرح سنگ و چوب با سیمان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ایجاد جلوه‌ای زیبا و چشم‌نواز در نمای بیرونی ساختمان به عنوان نمای اصلی و طرح دیوارهای حیاط
 • ایجاد جلوه‌ای زیبا و مدرن در نمای داخلی پشت تلویزیون یا گیاهان داخل خانه
 • ایجاد جلوه‌ای طبیعی و زیبا در نمای ساختمان باغ و ویلا
 • و…..

 

نحوه‌ی اجرای نمای طرح سنگ و چوب با سیمان
نحوه‌ی اجرای نمای طرح سنگ و چوب با سیمان

همانطمر که قبلاً هم اشاره کردیم، طراحان نمای طرح سنگ و چوب با سیمان، از ترکیب سیمان، ماسه و رنگ‌های مخصوص استفاده می‌کنند تا طرح‌های سنگ و چوب زیبایی به وجود بیاورند. این نما بسیار زیبا بوده و قیمت مناسبی دارد؛ استحکام نمای سیمانی نیز بسیار بالاست؛ به همین دلیل از محبوبیت زیادی برخوردار است.

مراحل اجرای نمای طرح سنگ و چوب با سیمان شامل مراحل زیر است:

۱.اولین مرحله در اجرای نمای طرح سنگ و چوب با سیمان، آماده سازی سطح دیوار است. سطح دیوار باید کاملاً تمیز، بدون هرگونه آلودگی و ترک باشد. همچنین، باید از وجود هرگونه برجستگی یا فرورفتگی در سطح دیوار اطمینان حاصل کرد. در صورت وجود برجستگی یا فرورفتگی، باید آن‌ها را با استفاده از ابزار مناسب، صاف کرد.

۲.برای اجرای نمای طرح سنگ و چوب با سیمان، باید سیمان و ماسه را با نسبت مشخصی مخلوط کرد. نسبت سیمان و ماسه معمولاً ۱به۳ است. برای این کار، ابتدا سیمان را در یک ظرف مناسب ریخته و سپس به تدریج ماسه را به آن اضافه می‌کنیم. در حین مخلوط کردن، باید آب را به تدریج اضافه کرد تا مخلوط به حالت خمیر درآید.

۳.پس از آماده شدن مخلوط سیمان و ماسه، باید آن را روی دیوار کشید. برای این کار، می‌توان از ماله یا کاردک استفاده کرد. ضخامت لایه سیمان باید حدود ۱ تا ۲ سانتی‌متر باشد.

۴.پس از خشک شدن لایه سیمان، باید طرح مورد نظر با استفاده از ابزار مخصوص روی آن ایجاد شود. ابزارهای مختلفی برای ایجاد طرح‌های سنگ و چوب وجود دارد. برخی از این ابزارها عبارتند از:

 • ابزار نقش‌زن سنگ
 • ابزار نقش‌زن چوب
 • ابزار نقش‌زن طرح‌های مختلف

۵. پس از ایجاد طرح روی سیمان، باید رنگ‌های مخصوص روی آن اعمال شود. رنگ‌های مخصوص نمای طرح سنگ و چوب با سیمان، در انواع مختلف و رنگ‌های متنوع موجود هستند. برای ایجاد جلوه‌ی طبیعی‌تر، می‌توان از چند رنگ مختلف استفاده کرد.

 

نکات مهم در اجرای نمای طرح سنگ و چوب با سیمان

نکات مهم در اجرای نمای طرح سنگ و چوب با سیمان

نمای طرح سنگ و چوب با سیمان، میبایست توسط افرادی مجرب و حرفه‌ای اجرا شود. همچنین برای اینکه دوام و استحکام نما بیشتر شود، نیاز است نکاتی را رعایت کند.‌ در این بخش به بررسی این نکات می‌پردازیم.

 • برای اجرای این نما، باید از سیمان و ماسه‌ی با کیفیت استفاده کرد.
 • نسبت سیمان و ماسه باید به درستی رعایت شود.
 • ضخامت لایه سیمان باید متناسب با طرح انتخابی باشد.
 • ابزار مخصوص ایجاد طرح باید به درستی استفاده شود.
 • رنگ‌های مخصوص باید به درستی اعمال شوند.

شروع ساخت و ساز با توجه به هزینه‌ای بالا و افزایش تجهیزات بی کیفیت در بازار، کار پر استرسی شده است. همراهی و حمایت ما از شما با عنوان تجاری بازرگانی پدیده ساز نوین، همه جانبه خواهد بود. کارشناسان با تجربه و با سابقه‌ی ما با ۱۵ سال پیشینه در صنعت ساختمان سازی بهترین نظر را درباره تهیه تجهیزاتی مانند آهن آلات، مصالح ساختمانی، احرای سنگ نما، خرید چینی آلات بهداشتی و شیرآلات و کاشی و سرامیک در کرمان را ارائه خواهند کرد.

مشاهده نرخنامه اهن الات در کرمان

 

مزایا نمای طرح سنگ و چوب با سیمان

مزایا نمای طرح سنگ و چوب با سیمان

نمای ساختمان علاوه بر زیبایی، نقش مهمی در حفظ و نگهداری ساختمان نیز ایفا می‌کند. در چندین سال اخیر، استفاده از نمای طرح سنگ و چوب با سیمان به دلیل مزایای متعددی که دارد، بسیار رایج شده است.  در این بخش می‌خواهیم چندین مزیت نمای سیمانی را باهم بررسی کنیم.

 • سیمان یکی از مصالح ساختمانی ارزان قیمت است که استفاده از آن در نمای ساختمان، هزینه‌های ساخت و ساز را کاهش می‌دهد.
 • نمای طرح سنگ و چوب با سیمان تنوع طرح و رنگ بسیار بالایی دارد. بدینوسیله می‌توان مطابق با سلیقه‌های متفاوت، نمای ساختمان خاصی را طراحی و اجرا کرد.
 • سیمان یک مصالح ساختمانی مقاوم است که در برابر عوامل طبیعی مانند رطوبت، باران، برف و نور خورشید، مقاومت خوبی دارد.
 • نمای طرح سنگ و چوب با سیمان به راحتی و با سرعت بالا قابل اجرا است.
 • سیمان یک مصالح ساختمانی عایق است که استفاده از آن در نمای ساختمان، باعث کاهش هدر رفت انرژی و بهبود کیفیت صدا در محیط داخلی ساختمان می‌شود.
 • نمای طرح سنگ و چوب با سیمان با وجود استحکام بالایی که دارد، در صورت آسیب دیدن، به راحتی قابل ترمیم و نگهداری است.

نمای طرح سنگ و چوب با سیمان از محبوب ترین متریالهایی است که در پروژه‌های ساختمانی اجرا می‌شود. کاربرد این نما بسیار متنوع است. داشتن طرح و رنگ‌های فراوان نیز بر محبوبیت این نما می‌افزاید.

 

معایب نمای طرح سنگ و چوب با سیمان

بهتر است علاوه بر اشاره به مزایا، به معایب این نمای نسبتا جدید نیز اشاره کنیم.

 • اجرای نمای طرح سنگ و چوب با سیمان نیاز به مهارت و تجربه زیادی دارد. تجربه و مهارت ناکافی در اجرای این نما موجب پایین آمدن کیفیت آن می‌شو. همین امر موجب نازیبایی نما نیز خواهد شد. چنانچه ابن نما به درستی اجرا نشود، دچار مشکلاتی خواهد شد. اگر سیمان و ماسه به نسبت یک به سه مخلوط نشوند، ممکن است نما ترک بخورد. یا اگر طرح‌ها به درستی ایجاد نشوند، ممکن است نمای ساختمان زشت شود.
 • امکان ایجاد ترک، درصورتی که درست اجرا نشود، وجود دارد. این ترک‌ها از زیبایی نما کاسته و موجب نفوذ آب و رطوبت به داخل نما خواهند شد. ترک خوردن نمای سیمانی می‌تواند به دلیل استفاده از سیمان نامرغوب، عدم آماده سازی صحیح سطح دیوار ، عدم رعایت نسبت صحیح سیمان و ماسه و… باشد.
 • این نما به طور کامل عایق آب نیست. بنابراین، در صورت بارندگی یا آب‌گرفتگی، ممکن است آب به داخل نما نفوذ کند. نفوذ آب به داخل نما می‌تواند باعث ایجاد ترک، پوسیدگی و کپک زدگی شود.
 • سیمان به راحتی آلودگی را جذب می‌کند. بنابراین، برای حفظ زیبایی این نما، باید به طور مرتب آن را تمیز کرد. اگر نما آلوده شود، کدر شده و عمر مفید آن کاهش می‌یابد.

 

قیمت نمای طرح سنگ و چوب با سیمان نسبت به نمای سنگی و چوبی
قیمت نمای طرح سنگ و چوب با سیمان نسبت به نمای سنگی و چوبی

با وجود تورم و نوسانات قیمت مصالح ساختمانی، که مردم کشورمان هرروزه با آن درگیر هستند، زنانی که نیاز به اقدامات ساختمانی دارند، اولین چیزی که به ذهن‌شان میرسد، قیمت مصالح است. خیر خوب این این که نمای طرح سنگ و چوب با سیمان، قیمت مناسب و پایین تری نسبت به نمای سنگی و چوبی دارد. بنابراین برای افرادی که خواستار استحکام و طول عمر بالای نما هستند، گزینه مناسبی است. همچنین این نما قابلیت تامین سلیقه‌های متنوع با قیمت به صرفه‌تر دارد.

قیمت نمای طرح سنگ و چوب با سیمان وابسته به عوامل زیر متغییر خواهد بود:

 • نوع طرح انتخابی
 • مساحت سطح مورد نظر
 • کیفیت مواد و مصالح استفاده شده
 • دستمزد نیروی کار

به طور کلی، هزینه اجرای نمای طرح سنگ و چوب با سیمان، در هر متر مربع بنابر عواملی که بیان کردیم، متفاوتن است. این هزینه، نسبت به هزینه اجرای نمای سنگی یا چوبی، بسیار کمتر است. بنابر بررسی انجام شده توسط تیم ما، در زمستان ۴۰۲، قیمت نمای طرح سنگ و چوب با سیمان، نسبت به نمای سنگی و چوبی، حدود ۶ تا ۱۰ برابر کمتر است. بنابراین، اگر به دنبال یک نمای زیبا و ارزان هستید، نمای طرح سنگ و چوب با سیمان، یک گزینه‌ی مناسب برای شما است.

 

تفاوت نمای طرح سنگ و چوب با سیمان با نمای چوبی و سنگی

تفاوت نمای طرح سنگ و چوب با سیمان با نمای چوبی و سنگی

بنابر بررسی‌های انجام شده، و همچنین بنابر توان مالی عموم جامعه، نمای طرح سنگ و چوب با سیمان، در صدر جدول استفاده مردم کشورمان قرار دارد. بعد  از این نما، نمای چوبی و سنگی، از جمله نماهای محبوب هستند که به دلیل زیبایی و استحکام بالا، بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند. بنابراین تصمیم گرفتیم در ادامه، به بررسی تفاوت‌های نمای طرح سنگ و چوب با سیمان با نمای چوبی و سنگی بپردازیم:

 • نمای طرح سنگ و چوب با سیمان، از سیمان، ماسه و رنگ‌های مخصوص ساخته می‌شود. نمای چوبی از چوب طبیعی یا مصنوعی و نمای سنگی از سنگ طبیعی یا مصنوعی ساخته می‌شود.
 • قیمت نمای طرح سنگ و چوب با سیمان، نسبت به نمای چوبی و سنگی، بسیار کمتر است.
 • نمای طرح سنگ و چوب با سیمان، می‌تواند با ایجاد طرح‌های متنوع، زیبایی خاصی به ساختمان ببخشد. نمای چوبی و سنگی، نیز به دلیل طبیعی بودن مواد و مصالح خود، زیبایی خاص، اما تنوع کمتری دارند.
 • نمای طرح سنگ و چوب با سیمان، از استحکام بالایی برخوردار است و در برابر عوامل محیطی مانند رطوبت و نور خورشید مقاوم است. نمای چوبی و سنگی نیز از استحکام بالایی برخوردار هستند، اما چوب طبیعی در برابر رطوبت و نور خورشید حساس است و نیاز به مراقبت بیشتری دارد.
 • هر سه نما می‌توانند در انواع ساختمان‌ها مورد استفاده قرار گیرند، اما به دلیل قیمت بالای چوب طبیعی، استفاده از آن در ساختمان‌های مسکونی کمتر است.

انجام برخی امورات ساختمانی مانند اجرای نمای ساختمان، به دلیل هزینه‌بر و زمان‌بر بودن، جز کارهایی هستند که نمیتوان با فاصله زمانی کم آن را انجام داد، یا نظرات متنوعی را پیاده سازی کرد. به همین دلیل بهتر است در انتخاب مجموعه تامین مصالح و اجرای نمای ساختمانی بسیار دقت کنید. تجربه و مهارت در اجرای نما، علاوه بر کیفیت مصالح از اهمیت بالایی برخوردار است. مجموعه پدیده ساز نوین، با عنایت خداوند و همراهی تیم یکپارچه،  ۱۵ سال رضایت شما مشتریان عزیز را، پشتوانه‌ای محکم برای خود می‌داند. جهت دریافت مشاوره و تخمین هزینه‌های عملیات ساختمانی خود میتوانید با کارشناسان ما مشورت کنید.

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

بازرگانی پدیده ساز نوین مرجع تمامی مصالح ساختمانی از جمله:

 • سیمان در کرمان
 • میلگرد جهان فولاد سیرجان
 • هبلکس در کرمان
 • لیکا در کرمان
 • میلگردبستردر کرمان 
 • فوم در کرمان
 • ساندویچ پانل در کرمان
 • ناودانی منقطع در کرمان
 • سنگ تراورتن در کرمان
 • ایزوگام در کرمان
 • لوله داربست در کرمان
 • پوکه معدنی در کرمان
 • اجر در کرمان
 • چسب کاشی در کرمان
 • شیرالات شودر در کرمان
 • سونا و جکوزی در کرمان
 • پوکه صنعتی در کرمان

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

نظرات

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}
موردی یافت نشد